HAKKIMIZDA

Türkiye ve uluslararası çorap pazarının öncü firmalarından DORE, 1960’lı yılların sonlarına doğru Orhan SÖYLEMEZ tarafından İstanbul – Çemberlitaş’ta SÖYLEMEZ ÇORAP SANAYİ ve TİCARET ismi ile sektöre adım attı. 1982’de marka adını DORE olarak tescilleyerek çorap pazarında ismini kuvvetlendirdi.

1988 yılında İstanbul – Çemberlitaş atölyesinden, halen üretim yeri olan İstanbul – Güneşlideki 3 bin metrekarelik binasında üretime geçti. 90’lı yılların sonuna doğru yapılan yeni yatırımlarla kapasitesini ve ürün çeşitliliğini arttırarak, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda ileriye yönelik sağlam adımlar atıldı.

1998 yılında piyasalardaki gelişmeler takip edilerek, Mehmet Lütfü SÖYLEMEZ tarafından kurulan İstanbul – Güneşlideki RO-YAL ÇORAP TEKSTİL SAN. TİC. LTD. ŞTİ. firması ile ince kadın, kız çocuk, kız bebek çorap üretimine başlandı. Yurt dışından ithal edilen birçok ürün yerli üretime kazandırıldı.

En son 2008 yılında ince çorap üretim hattını Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan ve toplam 20 bin metrekare alana sahip olan fabrikasına taşıyan RO-YAL ÇORAP, bugün üstün kalitesi ve farklı özelliklere sahip geniş ürün yelpazesi ile öne çıkıyor. Kendi bünyesinde bulunan iplik, örme, dikiş, boya, baskı, ütü/paket bölümlerinde hızlı ve en yeni otomasyon teknolojisi ile 50 yıldır kalitesinden ödün vermeden DORE markası ile üretime devam eden RO-YAL ÇORAP, üretiminin yüzde 60’ını yurt içi pazara sunarken yüzde 40’ını ise ihraç ediyor.

Modaya hızla ayak uyduran ve kendi modasını oluşturan yenilikçi firma DORE, dünya kalite standartlarındaki uzun dayanımlı ürünlerinin yanı sıra uygun fiyat politikası ile de fark oluşturuyor.

Sahip olduğu sertifikalar:

  • OEKO-TEX Standart 100 – Class I
  • Amfori BSCI 

 

Üretim:

  • Örme: Lonati marka tamamen otomatik düz ve desenli örgü kabiliyetli 4” ve 240, 280, 340,400 iğne makineleri bulunmaktadır.
  • Dikiş: Otomatik burun ve külotlu çorap dikiş makineleri, Otomatik ağ kesme ve takma makineleri, farklı kabiliyetlerde dikiş makineleri bulunmaktadır.
  • Boya: 100, 50, 30, 10 kilogramlık farklı kapasitelerde otomatik boya kazanları yanı sıra 1Kg. numune kazanları bulunmaktadır.
  • Baskı: EPSON marka dijital baskı ve pres makineleri bulunmaktadır.
  • Ütü ve Paket: Tam ve yarı form otomatik ütü ve paketleme makineleri bulunmaktadır.
  • Kalite Kontrol: Her bölüm kendi iç ve bölümler arası çapraz kalite kontrol sistemi mevcuttur.
  • Geri Dönüşüm: İp, kumaş atıkları, karton/kağıt ve naylon atıkları geri dönüşümü sağlanmaktadır. Biyolojik ve kimyasal olarak atık su arıtması bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR