İade ve Değişim

 
Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?
 
İade edilecek ürünün giyilmemiş / kullanılmamış olması gerekmektedir. 
İade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde, aldığınız ürünün teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz.
Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır;
 
 • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
 • Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş, orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
 • Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan iade edebilirsiniz.
 • İade, orjinal ambalaj ile yapılmalıdır.
 • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da ARAS Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
 • Ürün kargo firması tarafından size ulaştığında lütfen görevlinin önünde ürünü inceleyip teslim alınız. Ürünlerimiz kargo esnasında sigortalı olduğundan taşımadan oluşan hasarların tazmini kargo firmasına aittir. Ürünün hasarlı olması durumunda görevliye tutanak düzenlettirip ürünü iade ediniz.
 • Gelen ürün öncelikle iade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir.
 • İade onaylandığında kayıtlı email adresinizden size ulaşılacak ürün bedeli iadesinin yapılacağı banka hesabınızın bilgileri istenecektir. İade bedelinin gönderileceği banka hesap sahibinin faturanızdaki isim olması gerekmektedir. Ödemeyi kredi kartı ile yapıldıysa iade kredi kartı hesabınıza yapılır.
 •  
NOT: Iade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına kesildiyse, geri iade ederken ilgili şirketinin düzenlemiş olduğu faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. ıade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmesi gerekmektedir.
 

(İade gönderilerinizin ücreti sizin tarafınızdan ödenerek gönderilmelidir, aksi halde iade tutarınızdan düşülecektir. Aras Kargo anlaşma kodumuz: 2202854551628. Anlaşmalı fiyatımızla iadelerinizi gönderebilirsiniz.)

 
Üyeliksiz alışveriş iade talebi için https://www.dore.com.tr/kolayiade kolay iade sayfasında işlem yapabilirsiniz. 
 
Trendyol, Hepsiburada ve benzeri pazaryerlerinden aldığım ürünleri nasıl iade edebilirim?
Pazaryerlerinden verilen siparişlerinizin iadesini ürünlerinizi satın aldığınız pazaryerinden gerçekleştirebilirsiniz. 
 
 
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR